O firmie

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie nieprzerwanie kultywująca ręczną produkcję. W swoim portfolio Polskie Fabryki Porcelany mają trzy marki o nieco odrębnym charakterze: elegancki i luksusowy Ćmielów, klasyczną i funkcjonalną Chodzież oraz nowoczesne i odważne Ćmielów Design Studio. Porcelanę tę łączą niezmiennie wartości: tradycja, ręczne wykonanie, a także unikalne wzornictwo zawarte w historycznych, jak i najnowszych kolekcjach. Rok 2015 wyznacza wyjątkowe święto – 225 lat istnienia marki Ćmielów. Polskie Fabryki Porcelany należą do Grupy Kapitałowej Wistil.

Dziś, na kanwie wielu zmian i innowacji chcemy jeszcze łatwiej i szybciej móc docierać do każdego odbiorcy, bez względu na miejsce i czas. Stąd proponujemy Państwu nowy, wygodny sklep internetowy, gdzie w łatwy sposób można wybrać porcelanowe upominki dla najbliższych, sprawić przyjemność samemu sobie, a także dokupić brakujące elementy ulubionej zastawy. Wszystko zostanie bezpiecznie dostarczone pod same drzwi, na ustalony adres. Jednocześnie zapewniamy, że wszystkie produkty mają certyfikat jakości i oryginalności, a sam sklep jest oryginalnym, fabrycznym sklepem Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.

Serdecznie dziękujemy za dowody uznania i wiele wyróżnień, jakie otrzymaliśmy ostatnimi laty. Niezwykle miło nam poinformować, że projekty Polskich Fabryk Porcelany zostały nagrodzone w wielu konkursach i plebiscytach.

Marka Ćmielów

Już od 225 lat pielęgnuje nieprzerwanie kunszt ręcznego zdobienia porcelany. To najstarsza marka w portfolio Polskich Fabryk Porcelany. Tworzy unikatowe, porcelanowe przedmioty, dbając o najmniejszy detal i kładąc nacisk na sztukę ich wykonania. Słynie z historycznych kolekcji, które do dziś trafiają na stoły głów państw i monarchów na całym świecie. Ćmielowska porcelana od pokoleń znajduje się m.in.: w Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Premiera RP, w Watykanie, jest reprezentacyjną zastawą w wielu placówkach dyplomatycznych. Kolekcje „Ćmielowa” to powrót do źródeł poprzez odtwarzanie najstarszych, kolekcjonerskich fasonów. Najbardziej znane serwisy dla „Ćmielowa” wykonali, tworzący w okresie międzywojennym, wybitni projektanci, artyści: Józef Wysocki, Wincenty Potacki czy Bogdan Wendorf. „Ćmielów” słynie również z z limitowanych kolekcji porcelanowych figurek i filiżanek opartych na historycznych wzorach tworzonych przez najlepszych artystów na przełomie dwóch wieków. Figurki takie jak Sudanka z 1958 r. proj. H. Jędrasiak, Lena z lat 60-tych XX wieku proj. W. Potacki, Zamyślona 1942-44 proj. J.Szewczyk to wciąż aktualne, subtelne przedmioty, które zasługują na miano kultowych i kulturotwórczych dla polskiego wzornictwa. Markę Ćmielów tworzą kolekcje zróżnicowane estetycznie, eleganckie i o wysublimowanej formie. Wśród nich znajdują się starannie odtwarzane, historyczne projekty: Empire, Bolero, Pułaski, Płaski, Kula, Rococo, Lwów, Maria Teresa, Berni i Astra.

Marka Chodzież

To kolekcje „demokratycznej porcelany” – tworzone z dbałością o najmniejszy szczegół, eleganckie, klasyczne projekty, które znajdują się codziennie na stołach wielu Polaków. Początki chodzieskiej fabryki sięgają 1852 roku, kiedy w posiadanie jednego z obecnych budynków zakładu weszli kupcy Hermann Müller i Ludwik Schnorr. Początkowo, fabryka produkowała naczynia fajansowe, w 1896 roku rozpoczęła produkcję porcelany. Kolekcje „Chodzieży” zostały zaprojektowane w większości przez projektantów zakładowego Ośrodku Wzornictwa, którego korzenie sięgają początków działalności firmy. Do najpopularniejszych wzorów należą: Venus, Maria Teresa, Akcent, Yvonne czy Vega. Chodzieskie serwisy powstają dla celebrowania codzienności i z zamiłowania do polskiej, rozpoznawalnej na całym świecie, porcelanowej klasyki.

Ćmielów Design Studio

To innowacyjna pracownia wzornicza oficjalnie otwarta we wrześniu 2013r. jako nowa marka Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”. Dyrektorem artystycznym pracowni projektowej jest Marek Cecuła – ceniony na świecie artysta ceramik i projektant. To pierwsze tego typu studio w Europie – twórcza przestrzeń otwarta na różnorodne działania: projektowanie, produkcję, eksperymentowanie, a także realizację projektów edukacyjnych i artystycznych. To tutaj artyści i designerzy z całego świata mogą tworzyć własne kolekcje, mające szansę włączenia do oferty Polskich Fabryk Porcelany. Celem pracowni jest utworzenie innowacyjnego modelu współpracy pomiędzy projektantami, artystami a przemysłem, z myślą o powstaniu nowej porcelany dla klientów poszukujących dobrego, współczesnego wzornictwa. Dzięki wykorzystaniu kilkuwiekowego doświadczenia w produkcji najlepszej polskiej porcelany w połączeniu ze współczesnym designem ĆDS ma ambicję kreować ofertę, która będzie konkurować na europejskich i światowych rynkach. To jasny sygnał, że obecna porcelana „Ćmielowa” i „Chodzieży” zdecydowanie wykracza poza tradycyjne wzornictwo. Ideą Studia jest też zainicjowanie ruchu „sztuka dla przemysłu”, czyli uświadamianie, jak ważną rolę odgrywają designerzy w procesie tworzenia produktu przemysłowego. W ĆDS odbywa się stała rezydencja artystyczna oraz coroczne seminaria z dziedziny wzornictwa ceramicznego, w których uczestniczą projektanci z całego świata.

Serwisy obiadowe oraz zestawy do kawy i herbaty z porcelany - porcelana.pl